شش فاکتور مهم برای خرید هوشمندانه چرخ گوشت

 

شش فاکتور مهم برای خرید هوشمندانه چرخ گوشت

برای اطمینان از بهداشت گوشت مصرفی در خانه ی خود استفاده از چرخ گوشت بهترین راه حل می باشد پس برای آنکه بتوانیم با این وسیله به راحتی کار کنیم باید بدانیم در هنگام خرید آن چه فاکتور هایی لازم است.

چرخ گوشت ابزاری برای تبدیل کردن قطعات بزرگ گوشت به قطعات ریزتر می‌باشد. پس باید دارای قدرت و توان بالا باشد. در هنگام استفاده از چرخ گوشت با توان بالا موتور شروع به تولید حرارت می کند و داغ می شود پس باید دارای یک سیستم محافظت حرارتی مناسب باشد. همچنین جنس تیغه های به کار رفته در آن باید از بهترین نوع باشد و دارای امکانات و تجهیزات مورد نیاز نیر باشد تا شما بتوانید با این وسیله به راحتی کار کنید و همچنین از بهداشت گوشت مصرفی خود اطمینان کامل را خواهید داشت. در این مقاله می خواهیم به برخی از این موارد اشاره کنیم تا شما را در انتخاب درست یاری دهیم.

قدرت و توان
قدرت بالاتر دو نتیجه دارد یک مدت زمان کمتر برای چرخ کردن گوشت و دوم کم شدن استهلاک دستگاه در مدت زمان طولانی کار پایین می‌آید.
علاوه بر این از آنجایی که در اکثر چرخ گوشتها باید گوشت را به صورت دستی به تیغه‌ها فشار داد، هر چه توان چرخ گوشت بالا تر برود شما نیاز به فشار کمتری دارید.

سیستم محافظت حرارتی از موتور
قبل از تعبیه سیستم های محافظت حرارتی برای موتور چرخ گوشت لازم بود تا دستگاه بعد از مدت معینی خاموش شود تا از سوختن موتور در اثر حرارت زیاد جلوگیری شود. در بیشتر سیستم های جدید سیستم محافظتی باعث می‌شود تا دستگاه خودکار خاموش شود. در هنگار خرید چرخ گوشت حتما به این نکته دقت کنید که دستگاه خریداری شده دارای این سیستم باشد.

کلید حرکت برعکس

اگثر چرخ گوشت ها دارای قابلیت حرکت دورانی در خلاف جهت را دارند. این قابلیت به منظور جداسازی تکه های گوشت موجود لابه لای تیغه ها و همچنین چرخ بهتر استفاده می شود. باید توجه کنید که این ویژگی در دستگاه انتخابی شما وجود داشته باشد.

ظرفیت خروجی دستگاه
ظرفیت خروجی یک چرخ گوشت با معیار کیلوگرم در دقیقه محاسبه می شود ظرفیت خروجی رابطه مستقیم با توان دستگاه دارد. برای یک چرخ گوشت خانگی با عملکرد خوب ۵ کیلوگرم در دقیقه ظرفیتی مناسب حساب می‌شود.

لوازم جانبی
در مدل های مختلف چرخ گوشت ابزاری اضافی مانند سوسیس ساز و کبه ساز وجود دارند. در هنگام خرید باید توجه کنید که کدام یک از این لوازم جانبی در انواع مختلف وجود دارد و با توجه به نیازتان اقدام به خرید کنید.
به این خاطر که تمام این لوازم در انواع مختلف چرخ گوشت مشترک نیست. چرخ گوشت تفال شاید در برخی از شرایط بتواند انتخاب مناسبی برای خرید باشد.

بهترین چرخ گوشت را از کجا باید بخرید
برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید شاید با وجود تنوع مدل های موجود در بازار سردرگم شوید. به طور کلی انتخاب بهترین چرخ گوشت به بودجه شما بستگی دارد ولی اطمینان به یک برند خاص ممکن است یکی از راه های موجود برای انتخاب بهینه باشد.
به این دلیل که ویژگی‌هایی مانند جنس تیغه، توان و… شاید برای همه ملموس نبوده و ممکن است با جمع بندی بر اساس در نظر گرفتن تمام این ویژگی ها دچار سردرگمی شوید.
برند هایی مانند چرخ گوشت پاناسونیک را می توانید از فروشگاه اینترنتی زنبیل خریداری نمایید و علاوه بر قیمت های استثنائی این فروشگاه از خدماتی همچون چتر حمایتی زنبیل و تحویل فوری سفارش در کمتر از ۳ ساعت بهره مند شده و لذت خریدی استثنایی را تجربه نمایید.

چرخ گوشت و ۱۵ نکته برای کدبانوها

برای افزایش طول عمر چرخ‌گوشت از برش‌های کوچک گوشت استفاده کنید.

با مطالعه راهنمای خرید و استفاده از چرخ‌گوشت می‌توانید سال‌ها از چرخ‌گوشت آشپزخانه‌تان استفاده کنید، بدون آنکه نگران طول عمر و خرابی قطعات یا موتور آن باشید. تنها باید نکات زیر را به دقت ملاحظه کنید و هر بار هنگام استفاده از چرخ‌گوشت و شست‌و‌شوی آن به این توصیه‌ها عمل کنید.
برای افزایش طول عمر چرخ‌گوشت از برش‌های کوچک گوشت استفاده کنید. برش‌های بزرگ علاوه بر اینکه با فشار وارد محفظه چرخ‌گوشت می‌شوند، باعث می‌شوند فشار زیادی به موتور دستگاه وارد شود.
هرگز برای خرد کردن سبزیجات از چرخ‌گوشت استفاده نکنید. آب موجود در سبزی‌ها ممکن است به موتور دستگاه نفوذ کرده و موجب خرابی آن شود.
بعد از هر بار استفاده از چرخ گوشت محفظه و تیغه‌های داخلی آن را به خوبی پاک کنید و اجازه ندهید کوچک‌ترین ذره‌ای از گوشت یا چربی درون محفظه دستگاه باقی بماند.
هنگام خرید چرخ‌‌ گوشت دقت کنید تیغه‌ها و صفحات برش درون دستگاه ضدزنگ باشد. ضد زنگ بودن این قطعات مانع از زنگ زدن و فرسودگی آنها بعد از شست‌وشوهای مکرر می‌شود.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های چرخ‌گوشت قدرت موتور و سیستم چرخش معکوس آن است. هنگام انتخاب چرخ‌گوشت به میزان قدرت و توان موتور آن توجه کنید.
برای مدت زمان طولانی از دستگاه چرخ‌گوشت استفاده نکنید. موتور چرخ‌گوشت‌های خانگی قدرت چرخ‌گوشت‌های صنعتی را ندارند و در صورتی که برای مدت طولانی بیشتر از ۱۵ دقیقه از آنها استفاده کنید عمر دستگاه کم مي‌شود.
هنگام چرخ‌کردن گوشت، پیاز به آن اضافه نکنید. اضافه کردن پیاز ممکن است موجب خرابی موتور شود چون امکان نفوذ آب پیاز به دستگاه وجود دارد.
هر ۳‌ماه یک‌بار برای تیز کردن تیغه دستگاه اقدام ‌کنید، در ضمن اگر تصمیم دارید مقدار زیادی گوشت را چرخ کنید، باید هر دقیقه یک بار به دستگاه استراحت کوتاهی بدهید.
همیشه هنگام چرخ کردن گوشت، گوشت‌کوب چرخ را درون محفظه استوانه‌ای قرار دهید تا از وقوع حادثه پیش‌بینی نشده پیشگیری کنید.
اگر قصد خرید چرخ‌گوشت تازه‌ای را دارید بعد از آنکه از قدرت موتور آن مطمئن شدید به تعداد قطعات آن توجه کنید. چرخ‌گوشت‌هایی را انتخاب کنید که تمیز کردن و شست‌وشوی آنها ساده و آسان باشد.
تیز بودن تیغه‌های چرخ‌گوشت اهمیت زیادی دارد. اگر تیغه از آلیاژ نامناسب باشد و به اندازه کافی تیز نباشد موجب له شدن گوشت‌ شما هنگام چرخ کردن می‌شود.
در صورتی که قصد دارید چرخ‌گوشت‌تان را روی کابینت بگذارید هنگام خرید به ارتفاع آن توجه کنید.
هرگز چرخ‌گوشت را بدون گوشت روشن نگذارید. این کار موجب می‌شود تا دور موتور دستگاه بالا برود و موجب افزایش گرما و فرسودگی قطعات موتور شود.
در صورتی که بیش از ۶ ماه از چرخ‌گوشت‌تان استفاده کرده‌اید و تیغه آن کند شده، برای تیز کردن تیغه خودتان اقدام نکنید. حتما از فردی که مهارت دارد کمک بخواهید. سائیده شدن لبه تیغه‌ها به اشتباه موجب خرابی آن می‌شود.
سعی کنید از گوشتی استفاده کنید که بدون رگ و پیه باشد، چون رگ و پیه گوشت به تیغه‌های دستگاه گیر می‌کند و مانع چرخش تیغه و درنهایت وارد آمدن فشار به دستگاه می‌شود .همچنين هر بار قبل از استفاده از چرخ‌گوشت درون محفظه آن را بررسی کنید تا احیانا جانور کوچکی به درون محفظه وارد نشده باشد.

انواع چرخ گوشت و راهنمای خرید آن

آشنایی با انواع چرخ گوشت و کارایی چرخ گوشت ها به جهت معرفی چرخ گوشت های دستی و چرخ گوشت های برقی. راهنمای خرید چرخ گوشت و راهنمای نگهداری صحیح چرخ گوشت

از چرخ گوشت می توانید برای ریز کردن، چرخ کردن، خرد کردن و مخلوط کردن انواع مواد خام و پخته استفاده کنید. همپنین می توانید انواع غذاها، کیک ها، شیرینی ها و سوسیس های خانگی را هم با آن آماده نمایید. بنابراین با خرید چرخ گوشت نه تنها پول خود را پس انداز کرده اید، بلکه چون می توانید میزان چربی و کیفیت مواد چرخ کردنی را نیز خود معین نمایید، غذاهای سالم تر و تازه تری را هم میل می کنید. البته به شرطی که بخواهید از دستگاه خود به دفعات استفاده کرده و آن را مانند بعضی آشپزخانه ها به یک وسیله تزیینی تبدیل نکنید!
چرخ گوشت ها در دو نوع دستی و برقی موجود بوده و سایزهای متفاوتی دارند که بسته به این سایزها میزان گوشت وارد شده به دستگاه و ضخامت آن کم و زیاد می شود. اگر قصد خرید چرخ گوشت دستی را دارید حتماً قبل از خرید، دسته آن را امتحان کنید و ببینید که آیا قدرت لازم برای چرخاندن و استفاده از آن را دارید یا خیر.
از آنجا که در چرخ گوشت قطعات متنوعی بر روی هم سوار می شوند، توجه داشته باشید دستگاهی را انتخاب کنیدکه قطعات آن به راحتی جدا شود تا هم شست و شوی راحت تری داشته باشید و هم به آسانی بتوانید آن ها را مجدداٌ روی یکدیگر سوار کنید. انواع فلزی چرخ گوشت ها نسبت به انواع پلاستیکی آن ها بهداشتی تر بوده و بیشتر توصیه می شوند. قبل از اولین استفاده از دستگاه خود حتماً آن را به خوبی تمیز نمایید و تمام قطعاتی که با گوشت در تماس است را کامل بشویید. این نکته بسیار مهم است چرا که احتمال دارد روغن و یا تکه فلزهای کارخانه داخل قطعات به جا مانده باشد. هرگز موادی را که در دفترچه راهنما اجازه چرخ کردن آن ها داده نشده است با دستگاه خود چرخ ننمایید چرا که باعث کند شدن تیغه دستگاه می شود. در پایان، هنگام استفاده از این دستگاه دقت زیادی به خرج داده و برای جلوگیری از خطرات غیر قابل جبران آن، حتماٌ چرخ گوشت را از دسترس کودکان خود دور نگه دارید.

 

  نظرات